אודות איגוד העיתונאים הארצי בסקטור האקדמי

איגוד העיתונאים הארצי הוקם בשנת 1946, כדי לחזק את מעמדם של העיתונאים בישראל ולשמור על מפת התקשורת הישראלית כתקשורת מאוזנת שקופה ואיכותית.   

עיתונות בעידן המודרני היא מקצוע שפתוח לכולם, אם בעבר יכלו רק יחידי סגולה להשמיע את דעתם הרי שהיום בעידן הרשתות החברתיות כל אחד יכול לפרסם דברים בעלי תוכן משמעותי. איגוד העיתונאים הארצי מגן על חבריו העיתונאים, אבל גם ובעיקר – על העיתונות עצמה.

אל מול דעתם של נביאי הזעם מתחום התקשורת, עומד איגוד העיתונאים הארצי בצורה נחרצת בדעתו כי העיתונות לא מתה! היא חיה ובועטת יותר מאי פעם.

באיגוד העיתונאים הארצי חברים כגון כתבים, עורכים, משדרים גם בשפה הרוסית, בשפה הערבית ועוד,  הפונים למגזר החרדי, לצעירים, כתבי תחבורה, כתבי שטח, בלוגרים, צלמים ועוד.

איגוד העיתונאים מקיים כנסים מקצועיים בנושאי עיתונות ותקשורת, יוזם דיאלוגים בין מגזרים שונים ומעניק פרסי מפעל חיים לאישי ציבור ראויים בתחומם.

יו"ר האיגוד הוא ד"ר אריה חממי ולצידו, מכהנים 13 חברי הנהלה, יועץ משפטי ורואה חשבון, שמתכנסים אחת לחודש ומתווים את דרך פעולתו של האיגוד.

בין פעילותיו הבולטות של איגוד העיתונאים הארצי, ניתן למצוא את פיתוח הקוד האתי העיתונאי. בעידן בו כולנו מבינים כי הכוח האמיתי הוא בלהב העט עלינו לדעת לרסן כוח זה ולהשתמש בו בתבונה ובאחריות, תוך שמירה על חופש הביטוי כערך חוקי עליון.

איגוד העיתונאים הארצי פועל לשם הצבת ההשכלה התקשורתית בישראל במקום גבוה ביחס לשאר מדינות העולם. לאיגוד זיקה פעילה ללימודי התקשורת והעיתונות באקדמיה בישראל.

ד"ר אריה חממי, יו"ר

חברי ההנהלה

עו"ד אלעזר דהרי

יועץ משפטי

ד"ר אריה חממי

יו"ר האיגוד

אורן ינקולוביץ

אורן ינקוביץ

רואה חשבון

חיים רוטר

עוזר יו"ר האיגוד וגיוס חברים חדשים


נח הלפרין

מ"מ יו"ר האיגוד והוצאה לאור

עו"ד נורית קורן

שיווק אירועים וקשרי חוץ

תדי שמאי

עוזר יו"ר האיגוד

רימונה שיף

סיקור אירועי האיגוד, ועדת אתיקה

רוסטיסלב גולצמן

חבר ועדת קשרי חוץ וקשרים בינלאומיים

ד"ר דרורה בן דב

קשרי חוץ אקדמאיים

ד"ר דוד שוורץ

אקדמיה, קורסים והשתלמויות

ד"ר אמנון מעבי

הוצאה לאור

אורי קבדה

קשר עם אנשי תקשורת של הקהילה האיתיופית

קובי קייקוב

שיווק מדיה דיגיטלית וחבר ועדת קבלה

בת שבע כוכבי

הפקת מגזין, ימי עיון וחברת ועדת האתיקה

מארק גל

חבר ועדת האתיקה